Sprawdzony sposób na pryszcze

W aptekach internetowych tak, jak i w stacjonarnych można zakupić wiele preparatów, chociaż w asortymencie obu zachodzą istotne różnice. Apteki online mogą sprzedawać jedynie leki dostępne bez recepty. W związku z tym poza typowymi lekami można znaleźć w nich również środki pielęgnacyjne, kosmetyki, środki dla dzieci, dla osób starszych, dla nastolatków. Często ceny takich produktów są znacznie przystępniejsze niż w aptekach stacjonarnych, a do tego objęte dodatkowymi promocjami. Wiele aptek internetowych, szczególnie dobrze sprzedaje środki na trądzik lub zwalczające trądzik młodzieńczy oraz inne jego odmiany.

Opalanie na plaży

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Pryszcze często kojarzą się z osobami młodymi, lecz tak naprawdę mogą one męczyć również osoby starsze, które dawno już skończyły okres nastoletni. W takiej sytuacji jednym z częściej polecanych środków jest Glamid. Jest to żel, który skutecznie leczy łagodną postać trądziku. Przydaje się dla osób, które mają niewielkie wypryski, usiane punktowo lub chcą pozbyć się zaskórników. Dzięki dobremu składowi lek może sprawić, że leczenie skóry będzie znacznie łatwiejsze. W skład preparatu wchodzi kwas salicylowy, kwas glikolowy i nikotynamid.

Wszystkie te składniki używane są w wielu kremach przeciwtrądzikowych. Glamid posiada mocniej skoncentrowane składniki, dzięki którym efekt jest znacznie szybszy i widoczny już po kilku dniach od stosowania. Wypryski znikają lub zmniejszają się, a dodatkowym efektem jest brak przebarwień po nich oraz znaczących blizn, które mogłyby powodować trwałe ślady na skórze.

Glamid powinien być stosowany na oczyszczoną i suchą skórę twarzy. Najlepiej stosować go po wieczornej toalecie, kiedy skóra jest umyta z wszystkich zanieczyszczeń, które zbierały się na niej w ciągu dnia oraz o poranku, przed nałożeniem pudru. Dzięki temu efekty będą znacznie lepsze. Wystarczy nanieść żel na zmienione chorobowo partie skóry i pozostawić do wchłonięcia. Warto pamiętać, że Glamid jest przeznaczony do stosowania na umiarkowaną i lekką postać trądziku. Jeżeli posiada się ostrą formę trądziku, należy podjąć mocniejsze leczenie pod kontrolą dermatologa.

Kobieta, gładka cera

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

W takiej sytuacji Glamid może stanowić jedynie lek wspomagający. Używanie żelu przeciwko trądzikowi powinno odbywać się przez określony czas i do tego regularnie. Najlepsze i widoczne efekty uzyskuje się po sześciu tygodniach codziennego stosowania, dlatego jeżeli chce się mieć ładną i zdrową skórę lepiej nie przerywać kuracji. Po poprawie również nie należy od razu kończyć z żelem, lecz smarować nim skórę jeszcze przez dwa tygodnie, dla utrwalenia efektu.