Kosmetyki nie tylko dla kobiet

Kosmetyki dla mężczyzn – w jaki sposób panowie powinni o siebie dbać? To nieprawda, że mężczyznom wystarczy żel pod prysznic i kosmetyki do golenia. Zadbani panowie wybierają w drogeriach produkty przeznaczone specjalnie dla nich, które mają nie tylko odpowiedni zapach, ale też składniki pielęgnacyjne.

mężczyzna, chłopak

Autor: Ghislain Berger
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego warto?

Męska skóra zdecydowanie różni się od kobiecej – jest grubsza, ma więcej gruczołów łojowych, a także bujniejsze owłosienie. Z jednej strony dzięki temu cera panów mniej narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, ale z drugiej przyczynia się do występowania zaskórników, wykwitów i powodować może przewlekły trądzik. Z tego powodu podbieranie kosmetyków partnerce z pewnością nie spełni zadania. I nie chodzi tu wyłącznie o delikatniejszy zapach, ale przede wszystkim – o ich skład.

Żel pod prysznic przeznaczony dla mężczyzn to oczywiście nie wszystko. W dzisiejszych czasach zadbani panowie używają wielu kosmetyków. Jakich?

Do włosów

Wielu panów wybiera kosmetyki łączące w sobie żel do mycia ciała oraz szampon do włosów. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, ale pod uwagę należy również wziąć to, jaki rodzaj włosów ma mężczyzna. Skłonność do łupieżu wymaga często zastosowania specjalnego kosmetyku, który pomoże uporać się z problemem. Niekiedy konieczne będzie sięgnięcie po preparat dostępny w aptekach.

Z kolei sztywne i grube włosy ujarzmią żele, kremy i pasty przeznaczone specjalnie dla panów. Jeśli masz brodę, również powinieneś sięgnąć po specjalne kosmetyki, które pomogą Ci zadbać o zarost, w przeciwnym razie będziesz wyglądał niechlujnie, a przecież nie o to chodzi. W drogeriach z pewnością znajdziesz odpowiednie produkty zarówno do pielęgnacji, jak i stylizacji brody i wąsów.

kosmetyki męskie

Autor: DeusXFlorida (5,204,042 views) – thanks guys!
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki do zadań specjalnych

O ile mężczyźni pamiętają o pielęgnacji twarzy i starają się mieć zadbaną fryzurę, o tyle nieco gorzej jest z dłońmi i stopami. I chociaż wielu panów uważa, że zniszczone dłonie dodają im uroku, a krem do stóp jest zbędny, w rzeczywistości zadbane dłonie i stopy świadczą o klasie. Oczywiście nie jest konieczne bieganie do kosmetyczki na specjalne zabiegi, ale warto przekonać się do kremów nawilżających, które nieco wygładzą skórę.

Równie istotne jest dbanie o stopy. Zrogowaciały naskórek na piętach z pewnością nie wygląda dobrze, więc jeśli nie chcesz się wstydzić na basenie albo latem, kiedy włożysz klapki, pamiętaj o pewnych zasadach. Podczas kąpieli szoruj pięty specjalną tarką, a później nałóż krem do stóp – nie wymaga to dużego wysiłku, a z pewnością przyniesie pozytywny skutek.