prosty sposób na aksamitną skórę

Krem do depilacji, czyli prosty sposób na aksamitną skórę. Chociaż w sklepach znaleźć można mnóstwo produktów do depilacji, nie każdy będzie odpowiadał wszystkim paniom. Jedne metody są mniej, inne bardziej skuteczne, a wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

wydepilowane nogi

Źródło: pixabay
Co mamy do wyboru

Do najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia z pewnością należą maszynki do golenia. Są one stosunkowo łatwe w użytkowaniu, chociaż wymagają pewnej ostrożności.

Oprócz tego do depilacji często używane są plastry, za pomocą których włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają nieco dłużej. Podobnie działają depilatory, czyli specjalne urządzenia, oraz wosk, ale ich stosowanie wiąże się często z bólem. Kobietom, które chciałyby zadbać o swoje ciało bez nieprzyjemnych doznań, pozostają więc maszynki, albo krem do depilacji. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk i w jaki sposób on działa?

Na czym to polega?

Kremy do depilacji to kosmetyki, które rozpuszczają włoski. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do depilatorów, plastrów, czy wosku, nie usuwają cebulek, dlatego też efekt raczej nie będzie długotrwały, podobnie jak przy stosowaniu maszynki. Zaletą tej metody jest fakt, że włoski nie odrastają tak ostre jak po ich zgoleniu. Ponieważ tego typu kosmetyki działają silnie na skórę, należy przed ich zastosowaniem sprawdzić czy nie zareagujemy na krem do depilacji alergicznie.

Zasadniczo tego typu specyfiki dzielą się zależnie do miejsca stosowania (całe ciało, twarz, bikini, ręce i nogi), rodzaju skóry (normalna, wrażliwa, sucha), czy szybkości działania (standardowe lub ekspresowe). Wybierać możemy wśród kremów, pianek oraz kosmetyków do stosowania pod prysznicem, co z pewnością jest niezwykle wygodne.

wydepilowane nogi

Źródło: pixabay

Dla kogo i jak używać?

Krem do depilacji, podobnie jak każda inna metoda usuwania zbędnego owłosienia, nie jest przeznaczona dla każdego. Najskuteczniejsza będzie dla pań, które mają jasne i cienkie włoski, w przypadku nieco ciemniejszego i grubszego owłosienia, prawdopodobnie trzeba będzie wydłużyć nieco czas pozostawienia kremu na skórze.

A jak używać tego kosmetyku? To proste – wystarczy nałożyć go na skórę i poczekać od 3 do 5 minut, a następnie dołączoną przez producenta szpatułką usunąć krem wraz z włoskami. Jaki jest minus? Chociaż sam kosmetyk ma raczej przyjemny aromat, to podczas jego stosowania można wyczuć specyficzny zapach, co jest zupełnie normalne, ale nie każdemu odpowiada. Warto jednak wypróbować tę metodę depilacji, ponieważ może okazać się w naszym przypadku skuteczna.