Kosmetyki dla przyszłych mam – co polecacie?

Balsamy do ciała dla przyszłej mamy – idealne do zadań specjalnych. Każda kobieta chce wyglądać pięknie niezależnie od ważnych wydarzeń w jej życiu. Niestety, chociaż poród i pojawienie się dziecka to jedno z najpiękniejszych wydarzeń, to zazwyczaj po ciąży brzuch i piersi nie wyglądają rewelacyjnie.

kobieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zadbana skóra

Aby po ciąży nie mieć na brzuchu mało estetycznych i trudnych do usunięcia blizn, warto podjąć wcześniej odpowiednie kroki. Rozstępy pojawiają się, kiedy skóra przyszłej mamy rozciąga się i staje mniej elastyczna. Pierwsze oznaki zbliżającego się problemu to prawie niewidoczne jasne paski pojawiające się na brzuchu, które wraz z upływem czasu mogą stać się czerwone lub białe.

Te ostatnie, chociaż wydają się mniej groźne, w rzeczywistości trudniej usunąć, dlatego warto zadbać wcześniej o specjalną dietę, bezpieczną dla kobiet w ciąży gimnastykę, a także – krem na rozstępy, który nieco złagodzi problem. Jeśli nie zajmiemy się nim na czas, nie pozostaje nic innego jak polubić ślady na brzuchu i traktować je jak pamiątkę po przebytej ciąży.

Jaki balsam dla kobiet w ciąży

Wiele pań spodziewających się dziecka zauważa u siebie większą niż zazwyczaj wrażliwość na zapachy, a niektóre z nich nawet aromat ulubionych perfum czy kwiatów przyprawia o mdłości. Wybierając krem na rozstępy warto więc zwrócić uwagę na zapach kosmetyku, a najbezpieczniejsze rozwiązanie to balsam przeznaczony specjalnie dla przyszłych mam, alergików lub dzieci.

kobieta w ciąży

Autor: Mika Razafimbelo
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest również, aby kosmetyk nie zawierał w swoim składzie retinolu, alkoholu i innych silnie działających substancji. Pamiętajmy też o ochronie przed promieniowaniem ultrafioletowym, ponieważ w czasie ciąży na skórze łatwo pojawiają się przebarwienia. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą wtedy w organizmie kobiety.

Ujędrnianie biustu

Podobnie jak w przypadku skóry brzucha, również o piersi należy zadbać już w czasie ciąży – w ten sposób łatwiej nam będzie wrócić do formy po porodzie. Podczas tych dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko zachodzi większość zmian, jakie wpływają na późniejszy wygląd biustu. Rozrastające się płaty gruczołu sutkowego sprawiają, że staje się on cięższy i większy, stąd też na piersiach mogą pojawić się rozstępy, a dodatkowo mogą one opadać, bo skóra nie jest w stanie utrzymać ich ciężaru.

Jak temu zapobiec?

Należy codziennie stosować kosmetyki, których zadaniem jest ujędrnianie biustu. Zawierają one składniki poprawiające krążenie krwi i produkcję kolagenu, a także napinające skórę. Ich dodatkową zaletą jest ochrona przed powstawaniem rozstępów, warto więc sięgnąć po specjalny balsam dla przyszłych mam.