Pięknie wyglądać można w każdym wieku!

Czy tylko młode osoby mogą cieszyć się pięknym wyglądem i wspaniałym samopoczuciem? Oczywiście, że nie! Dzisiaj na rynku obecne są produkty, które pozwalają osobom w starszym wieku niwelować niedoskonałości urody, jak też podnosić jakość życia. Warto je poznać!

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Pewniejszy uśmiech dla seniora

Seniorzy też mogą być zadbani. Chociaż podeszły wiek wiąże się z występowaniem licznych niedogodności, na wszystko znajdzie się rada. Wiele osób w jesieni życia traci własne zęby. Ratunkiem w takich sytuacjach okazuje się proteza, która pozwala swobodnie się uśmiechać oraz bez problemu konsumować posiłki. Nie we wszystkich wypadkach noszenie protezy okazuje się wygodne, czasami sztuczna szczęka może się przemieszczać, co staje się przyczyną skrępowania i zawstydzenia, jak również trudności podczas jedzenia czy picia. Problem ten wyeliminuje dobrze dobrany klej do protez.

Wspomniany specyfik musi być bezpieczny dla użytkownika, jak też dla samej protezy. Jego zastosowanie pozwala utrzymać protezę na miejscu od kilku do kilkunastu godzin. Użycie kleju zaleca się szczególnie tym pacjentom, którzy nie przyzwyczaili się jeszcze do protezy albo mają problemy z jej utrzymaniem z powodu budowy anatomicznej. Odpowiedni klej z pewnością pomoże dobrać stomatolog.

Panie dbają o cerę i eliminują niedoskonałości ze starannie dobranymi kosmetykami

kosmetyki

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

Zdrowa i ładna skóra jest ważna dla pań w każdym wieku i seniorki z pewnością nie są wyjątkiem. Niestety, z upływem czasu skóra traci na urodzie, pojawiają się przebarwienia i coraz głębsze zmarszczki, skóra traci sprężystość, a także pękają naczynka. Na szczęście dzisiaj na półkach sklepów kosmetycznych można znaleźć prawdziwe bogactwo specyfików do pielęgnacji skóry w każdym wieku, zatem każda pani może kupić kosmetyki, które okażą się pomocne przy jej problemach ze skórą. Z powodzeniem można kupić krem do cery naczynkowej czy na głębokie zmarszczki.

Trzeba również pamiętać, że skóra mająca problemy z naczynkami wymaga specjalnej troski i pielęgnacji. Panie, u których pękają naczynka, muszą unikać drażniących zabiegów kosmetycznych, jak też chronić skórę przed wpływem czynników atmosferycznych.

Warto również stosować specyfiki, które posiadają właściwości wzmacniające naczynia krwionośne, jak też przyjrzeć się pod tym kątem codziennej diecie. W przypadku jeśli naczynka prezentują się wyjątkowo nieestetycznie, warto dobrać odpowiedni korektor albo krem delikatny krem maskujący niedoskonałości. Nie można zapominać także o codziennej dawce nawilżenia. To bardzo ważne dla skóry w każdym wieku.