Infekcje – jak się ich w końcu pozbyć?

Skutki obniżonej odporności bywają rozmaite. U jednych powoduje ona grypy i przeziębienia, u innych osłabienie włosów i paznokci. U pań natomiast częstym skutkiem bywają niestety różnego rodzaju infekcje, na przykład te intymne. Dla niektórych kobiet problem ten jest całkowicie obcy. Te mogą uważać się za szczęściary. Dla innych niestety jest on aż zbyt dobrze znany. Mimo częstych wizyt u lekarza, starannej higieny, stosowania rozmaitych probiotyków, takich jak provag tabletki infekcje wciąż powracają. Wydaje się, że już nic nie pomoże.

tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com
Że już do końca życia będziemy skazane na zażywanie co trochę silnych lekarstw, na odwiedzanie specjalisty, na wydawania sporych sum na wizyty u lekarzy i badania. Pozbycie się na stałe nawracających infekcji nie jest oczywiście łatwe. Warto jednak dokładnie zatroszczyć się o swoje zdrowie i spróbować ich uniknąć. Lepiej włożyć w to więcej wysiłku niż narazić się na późniejsze zbędne kłopoty i komplikacje, które mogą złapać nas w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład w czasie ciąży. Co więc możemy zrobić?

Po pierwsze, wiedząc o swojej skłonności do infekcji, robić wszystko, by jej uniknąć. Skuteczne bywają probiotyki, takie jak na przykład provag tabletki. Dobrze jest je zażywać nawet przez cały czas. A już na pewno jest to koniecznie w sytuacji, gdy na przykład uczęszczamy na basen. Wówczas ryzyko zachorowania znacznie wzrasta. Koniecznie znajdźmy też dobrego lekarza. Takiego, który nie będzie nas zbywał, zapisując kolejne silne lekarstwa czy też nawet słabsze, takie jak provag tabletki, tylko po prostu poszuka przyczyny problemu. W razie potrzeby zleci odpowiednie badania, nawet większą ich ilość, dokładnie je przeanalizuje i znajdzie źródło kłopotów. Dopiero wówczas powinniśmy wspólnie zdecydować się na odpowiedni specyfik. Jednak pamiętajmy, że wspomagająco zawsze warto brać probiotyki, na przykład provag tabletki.

Oczywiście nie jest łatwo znaleźć świetnego specjalistę. Ale zdecydowanie warto się postarać. W końcu kwestie dotyczące zdrowia są zbyt ważne, by je bagatelizować. Poczytajmy więc opinie dotyczące różnych lekarzy w Internecie. Porozmawiajmy na ten temat z koleżankami, znajomymi. Dowiedzmy się, jakich medyków one polecają. A gdy już znajdziemy świetnego specjalistę, pamiętajmy, że najlepiej chodzić przez lata do tego samego. W ten sposób będzie on pamiętał szczegóły dotyczące naszego stanu zdrowia, problemów, komplikacji. To bardzo ważne, by powierzyć swoje zdrowie w odpowiednie ręce.